DPF

Věnujeme se rovněž renovaci DPF / FAP filtrů všech typů a značek vozidel, s kterými máme dlouholeté zkušenosti. Vyčistíme všechny DPF filtry, všech značek vozidel. Garantujeme 24 měsíců a dalších 100.000 kilometrů bez problémů s filtrem pevných částic za předpokladu bezproblémově fungujícího spalovacího systému.

Filtr pevných částic - DPF / FAP filtr - se majitelem aut připomene nejčastěji, když dojde k jeho zanesení a ucpání. Jediným řešením bývá jeho drahá a nákladná výměna.

Odstranění a vypnutí děláme jedině pro sportovní účely!

Celý proces odstranění filtru pevných částic se skládá ze dvou hlavních částí:

1. Úprava softwaru
Zde dochází k samotné optimalizaci softwaru řídící jednotky motorového vozidla, aby auto po vyjmutí DPF nebo FAP filtru nebylo v nouzovém režimu.

2. Mechanické vyjmutí a odstranění DFP/FAP filtru
V této fázi dochází k mechanickému odstranění dílu výfukového systému - filtru pevných částic. Tento díl je po odstranění vložky čistě průchodný. Výsledkem tohoto kroku je snížen odpor výfukového systému. To příznivě působí na nárůst výkonu a snížení spotřeby.

FAQ

1. Nesníží se úpravou životnost motoru?

Životnost motoru není nijak ohrožena, protože motor není konstruován tak, aby byl závislý na filtru pevných částic. Například motor 1,9 TDi 77 KW se používá ve vozidle s filtrem pevných částic i ve vozidle bez něj. Přitom motor je úplně stejný!

2. Bude auto splňovat emisní limity?

Ano, a na to dáváme i záruku!

3. Projeví se úprava nějak negativně na kouřivosti?

Rozhodně ne, dokonce spíše naopak. Dochází k lepšímu spalování a menší produkci nespálených zbytků (kouře)!

4. Nezvýší se spotřeba paliva?

Právě naopak. Nedochází k renovaci filtru, a tedy ve většině případů spotřeba klesá, a to v rozmezí 0,3 - 0,7 l na 100 km.

5. Nepoškodí se tím řídicí jednotka motoru?

Úprava softwaru nijak neovlivní jiné funkce motoru a funguje stále jako sériová! Jen se ošetří výstupy z čidel filtru pevných částic.

6. Nemusím úpravu zopakovat? Je opravdu na stálo?

Nemusíte! Samozřejmě, tyto úpravy jsou jednorázové a trvalé!

7. Mohu vrátit filtr pevných částic zpět?

Ano, pokud se rozhodnete, že chcete zpět filtr pevných částic, tak vám ho objednáme (cena záleží na značce vozidla) a namontujeme zpět do vozidla. Vrácení sotware do jeho původní verze je zdarma!